Odpowiedzialność rodziców w dzisiejszym świecie

Orędzie nr 88 z serii Ostrzeżenie

czwartek, 19 maja 2011, godz. 18.15

Moja droga, najmilsza Córko, świat zapadł się teraz w głębiny skrajnego zwątpienia, w swoim braku wiary w istnienie Boga, Wszechmogącego Ojca. Teraz nawet małe dzieci z uśmiechem zaprzeczają Jego istnieniu. Puste, zatwardziałe dusze obrażają nie tylko Mojego Przedwiecznego Ojca, ale wywołują także głęboką troskę u Mnie.

Tak nisko upadłyście, Dzieci, że zostało przez was całkowicie odrzucone wszelkie poczucie duchowości, z którym się urodziłyście. Jak daleko, myślicie, zaprowadzi was wasza miłość do świata i jego materializmu? Ci z was, pogrążeni w bogactwie i wygodach wszystkich ziemskich atrakcji, musicie wiedzieć, że wkrótce będą wam one zabrane, jako część nadchodzącego oczyszczenia.

Odpowiedzialność rodziców

Dlaczego uczycie wasze dzieci znaczenia ludzkiego materializmu kosztem ich biednych, małych dusz? Waszym głównym celem stało się nauczenie swych dzieci znaczenia tworzenia i budowania bogactwa. Rzadko uczycie je zasad moralnych potrzebnych im w ich obowiązkach jako dorosłych; tego, jak powinni okazywać szacunek dla innych, pojmowania znaczenia uczciwości oraz konieczności okazywania zrozumienia dla swoich braci i sióstr. Niestety Moje Dzieci zupełnie zgubiły się na duchowej ścieżce, niezbędnej dla osiągnięcia ostatecznego celu. Czy nie odczuwacie wstydu? Kiedy nauczycie się, że wasza obsesyjna miłość do pieniędzy i wszystkiego, co one oferują, zakończy się katastrofą? Tylko wtedy, gdy będziecie zupełnie pozbawieni tych udogodnień, których tak pragniecie, zdacie sobie sprawę, jak jesteście samotni.

Posłuchajcie Mnie teraz, dopóki możecie. Umieszczajcie na pierwszym miejscu potrzeby waszych rodzin, gdyż jest to słuszne. Troszczcie się o nie. Ale proszę, nie zachęcajcie waszych dzieci, by stały się niewolnikami bogactwa i pragnienia sławy, gdyż będziecie pchali je w ramiona szatana. Wasze dzieci urodziły się i przez was dane im było życie fizycznie. Ale zostały stworzone przez Boga, Przedwiecznego Ojca, gdy dane im były ich dusze. Oczywiście wykazujecie się odpowiedzialnością jako rodzice przez zaspokajanie fizycznych potrzeb waszych dzieci. Pamiętajcie jednak, że ich dusze też potrzebują pożywienia. Nauczcie je Prawdy Moich Nauk i znaczenia dbania o swe dusze. Tylko wtedy dacie swoim dzieciom prawdziwy pokarm dla ciała i umysłu, którego potrzebują, aby mogły cieszyć się Życiem Wiecznym.

Wasz kochający Boski Zbawiciel

Jezus Chrystus

Ten wpis został opublikowany w kategorii Orędzia Ostrzeżenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.