To, co złe, będzie postrzegane jako prawe, a to, co prawe, jako złe

czwartek, 6 marca 2014, godz. 13.45

Moja wielce umiłowana córko, kiedy ludzie próbują zachęcać innych do grzechu, posługują się różnymi metodami; nie wszystkie z tych metod wydają się być łatwe do przejrzenia.

Pokusa, aby grzeszyć, jest nęcąca, a jej ofierze zawsze będzie trudno się z tego wyrwać. W przypadku kradzieży grzesznik będzie czuł się kuszony główną wygraną, która będzie należeć do niego, o ile pozwoli on sobie na kradzież. W przypadku napaści fizycznej i zadania komuś innemu obrażeń cielesnych, ofiara grzechu jest uwodzona przez nienawiść, jawiącą jej się jako dobra rzecz. Będzie ona przekonana, że po prostu wymierza karę, która jest konieczna w imię sprawiedliwości. W innych wypadkach ofiara jest wciągana w grzech i nie będzie widziała w tym nic złego, ponieważ tak ponętny będzie jego powab.

Grzech oraz pokusa, aby się weń zaangażować, będzie zawsze przedstawiana jako coś dobrego, nieszkodliwego, a w wielu wypadkach będzie on brany za rzecz słuszną. To, co złe, będzie postrzegane jako prawe, a to, co prawe, jako złe. Każda sytuacja, w którą szatan jest zaangażowany, a w szczególności, gdy kusi on człowieka, ukazując mu każdy z wyobrażalnych powodów, aby odwrócić się od Boga, będzie miała opaczny przebieg. Wszędzie tam, gdzie szatan jest obecny, będzie zamieszanie. Nic nie będzie tak, jak być powinno. Jego skażenie nie może przynieść nic dobrego. Dusze, które uczestniczą w jego intrygach, będą — w trakcie i po popełnieniu grzechu — cierpieć z powodu do głębi niepokojących wyrzutów sumienia. Ważną nauką jest więc, aby unikać sytuacji, które narażają na pokusę. Żeby to osiągnąć, musicie modlić się o siłę, aby pozostać w stanie Łaski.

Nikt nie powinien wierzyć, że ma wystarczającą siłę woli, aby oprzeć się naciskom, wywieranym na niego przez złego ducha. Jeżeli wierzycie, że tak jest, to upadniecie nagle i nieoczekiwanie. Musicie pozostać czujni w każdej minucie, każdego dnia, gdyż nigdy nie wiecie, czy nie stoi za tym diabeł. Jest on bardzo przebiegły i bardzo ostrożny. Wielu z was nie ma najmniejszego pojęcia, jak działa szatan, ale jedna rzecz jest oczywista. Nie przyniesie on wam nic innego poza nędzą i bólem. Dlatego też musicie każdego dnia modlić się tą modlitwą do Świętego Michała (przytaczamy obie wersje polskojęzyczne – przyp. red.):

Wersja 1:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce; a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wersja 2:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech mu rozkaże Bóg, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Szatan i każdy krążący po ziemi demon zadają sobie bardzo wiele trudu, aby w tym czasie was Mnie odebrać — więcej trudu, niż kiedykolwiek indziej, od kiedy chodziłem po Ziemi. Wasze oczy muszą być utkwione we Mnie i musicie Mnie słuchać, tak abym mógł was nadal chronić.

Wasz Jezus

Ten wpis został opublikowany w kategorii Orędzia Ostrzeżenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.