Kopiowanie wpisów na dysk

Drodzy Czytelnicy!

Wszystkie publikowane tu orędzia można bez problemu ściągnąć jako pliki PDF.

Oprócz kopii miesięcznych (które niestety jeszcze nie są do końca uporządkowane), można skopiować każde pojedyncze orędzie lub jakikolwiek wpis.

Jego zapis wymaga tylko dwóch kliknięć: na tytuł orędzia, które chcesz zapisać, a potem na „Download” (trzy możliwości, w tym plik PDF). Zapis ten często jednak nie otwiera się na komputerze automatycznie z jakimś programem, a jest jedynie zapisywany w folderze z pobranymi plikami. Aby go otworzyć, trzeba na ten zapis, znajdujący się w folderze z pobranymi plikami i zapisany jako plik PDF, dwukrotnie kliknąć – i wtedy otwiera się on jako plik PDF w takim programie, jaki do odczytu plików PDF masz zainstalowany na komputerze, np. Adobe Reader, PDF-XChange Viewer, PDFCreator, PDF24 Creator itp.

Natomiast z publikowania orędzi w postaci plików Word postanowiliśmy zrezygnować, ponieważ łączy się to z koniecznością nabycia praw licencyjnych, na co, jako wolontariusze, nie posiadamy środków. Musielibyśmy więc takie pliki tekstowe publikować jako pliki innych programów tekstowych (jak np. Libre Office), co dla wielu czytelników łączyłoby się z jeszcze większymi trudnościami. Ponadto istnieją jeszcze inne względy, jak na przykład fakt, że niektórzy czytelnicy mogliby bez wysiłku dokonywać na własną rękę poprawek, które by nie były zgodne z intencją MBM, tłumaczy i korektorów.

W najbliższym czasie postaramy się uporządkować nasze archiwum, a wtedy będzie można orędzia ładować całymi miesiącami – z tej podstrony:

http://ostrzezenie.net/wordpress/archiwum-oredzia-miesiacami-jako-pdf/